KONKURS NA ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW ZIELONYCH WOKÓŁ KOŚCIOŁA W SIECHNICACH PDF Drukuj Email
Sobota, 21 Kwiecień 2018 20:48

DLA MIESZKAŃCÓW PARAFII NIEPOKALANEGO SERCA NMP W SIECHNICACH

OGŁASZAMY KONKURS NA ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW ZIELONYCH WOKÓŁ KOŚCIOŁA W SIECHNICACH

Mile widziane zewnętrzne finansowanie z programów dotyczących takiego typu zadania z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji i propozycją rozwiązań szczegółowych oraz złożeniem wniosków dotacyjnych.

1. Po wykonaniu parkingów za kościołem oraz po przebudowie placu przed kościołem przyszła pora na profesjonalne zagospodarowanie terenów zielonych wokół kościoła.
  2. Chcielibyśmy możliwie niewielkim kosztem uwzględniając istniejące nasadzenia stworzyć nową przestrzeń czy to przez zaplanowaną pielęgnację istniejących drzew, krzewów, terenów pokrytych zielenią niską czy to przez dodatkowe nasadzenia bądź inne rozwiązania małej architektury.
  3. Teren opracowania obejmuje działkę nr 334/2 uwzględniając zaplanowaną budowę ulicy Św. Floriana za ogrodzeniem wzdłuż działki od strony zachodniej oraz istniejącą granicę sąsiedztwa od strony wschodniej.
  4. Projekt powinien uwzględniać przede wszystkim należyte wykorzystanie terenu oraz jak najbardziej praktyczny i oszczędny sposób korzystania po przebudowie.
  5. Ze względu na przestrzeń otwartą (teren powszechnie dostępny) oraz obecność dzieci często bez opieki osób dorosłych opracowanie musi uwzględniać odpowiedni rodzaj materiałów użytych (np. kamienie których wielkość może zachęcać do wyrządzania krzywdy innym, albo przerzucania na tereny zielone objęte mechanicznym koszeniem itp.)
  6. Oszczędny sposób korzystania powinien uwzględniać, tak jak obecnie, oszczędność wody do podlewania, chociaż w parafii od 8 lat do podlewania używamy wyłącznie wody deszczowej gromadzonej w 30 – to tysięcznym zbiorniku przy budynku plebanii.
  7. W tym opracowaniu powinno się uwzględnić również dotychczas niedostępną dla wykorzystania rozbudowę przestrzeni, po przebudowie czasowo udostępnianej dla Parafian na różnego rodzaju spotkania integracyjne. Przestrzeń ta obecnie stanowi teren ogrodzony z możliwością dodatkowego odgrodzenia i skomunikowania z istniejącą drogą wewnętrzną wydzieloną na parkingu od strony wschodniej działki.
  8. Propozycja powinna uwzględnić istniejące uwarunkowania architektoniczne, techniczne, hydrologiczne oraz indywidualne spotkanie i rozmowę z Zarządzającym terenem objętym opracowaniem.
  9. Do wykonania zadania konieczna jest wcześniejsza inwentaryzacja całego terenu.
  10. Konkurs w pierwszym rzędzie kierowany jest do mieszkańców parafii Siechnice, ale nie zamykamy się na inne spojrzenie gdyby była chęć wzięcia udziału w konkursie, który nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek formą przetargu, ani zapytania ofertowego, ani udzielenia zamówienia w świetle obowiązujących przepisów. Jest to dana mieszkańcom szansa i możliwość współdecydowania o przyszłym wyglądzie tego miejsca, które jest miejscem szczególnym na terenie miasta.
  11. Przed przystąpieniem do opracowania konieczny jest kontakt osobisty z Zarządzającym terenem opracowania, najlepiej w niedziele po Mszy św. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do końca maja 2018 roku.
  12. Kryterium podstawowym wyboru przez komisję konkursową najlepszego projektu będzie w pierwszym rzędzie dla projektów dofinansowanych z zewnątrz uwzględnienie wszystkich sugestii i uwarunkowań oraz wysokość kwoty dofinansowania i obsługa projektu. Dla projektów bez dofinansowania zewnętrznego uwzględnienie wszystkich sugestii i uwarunkowań oraz cena.

Siechnice, dnia 17 kwietnia 2018 roku

Ks. Stanisław Stelmaszek - proboszcz