Wspólnota Krwi Chrystusa
Siechnice
Zarys wspólnoty
W trakcie stanu wojennego Wspólnota Krwi Chrystusa w Polsce rozpoczęła swoją działalność. To zgromadzenie, które początkowo narodziło się na Zachodzie jako Bractwo, znalazło w Polsce sprzyjające warunki do wzrostu i przekształciło się w ruch odnowy Kościoła. W warunkach konieczności ukrywania się Wspólnota rozwijała się, realizując pierwotny plan Założycieli, który zakładał współpracę pomiędzy kapłanami, braćmi, siostrami i świeckimi, inspirowaną duchem Soboru. Na początku, współpraca ta miała miejsce w partnerstwie z Siostrami Adoratorkami Krwi Chrystusa (ASC). Pierwsze publiczne spotkanie miało miejsce w kościele św. Marcina we Wrocławiu 20.12.1981 r. z inicjatywy ks. Winfrieda Wermtera CPPS.
W przeszłości, z różnych powodów, w tym kulturowych, akcentowano bardziej aspekty pobożne, odnosząc się do Krwi Chrystusa. Betonowano kult „Ceny Zbawienia” jako wyraz „Ceny Miłości Boga do człowieka”, nie poszukując w jego przesłaniu szczególnej inspiracji dla codziennego życia. Taki sposób postrzegania wynikał także z bardziej przedmiotowego podejścia do znaczenia Krwi Chrystusa.
Róża 1
- Stanisława Bury
- Władysława Kaczkowska
- Anna Ciróg
- Genowefa Sztandera
- Barbara Maćków
- Danuta Motyczyńska
- Maria Kwoczka
Róża 2
- Anna Wiatrowska
- Kazimierz Szul
- Wanda Domagała
- Bronisława Sawczuk
- Maria Grzegorska
- Jadwiga Gołębiowska
- Stanisława Nocek
Róża 3 (młodzież)
- Joanna Maćków
- Natalia Kluska
- Magdalena Zarska
- Zuzanna Lewandowska
- Anna Sajan
- Alicja Sajan
- Anna Maćków
Osobą odpowiedzialną za Wspólnotę jest Maria Kwoczka
Wspólnota spotyka się na modlitwie w każdy czwartek i piątek w kościele
Zmiana tajemnic odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o 9.30.
Osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty mogą się kontaktować z księżmi lub bezpośrednio z Szefową Wspólnoty p. Marią Kwoczka.